Komente nga mjeshtrave Wine

20170825165810_4319

Fongyee Walker, MS:
pse të thjeshta, Changyu Zenithwirl ka një shije të mirë. Unë besoj se në fakt, për konsumatorët e rinj fillestar, pakomplikuar, N shije frute dhe vera e këndshme janë verëra të mirë.

20170825164923_2446

Brian K. Julyan MS, CEO i International sommelier Sporti:
Changyu Zenithwirl nuk është e komplikuar, por është pikërisht i përshtatshëm për ne për të pirë çdo ditë. Ndjenja e pijshëm Zenithwirl është e ftohtë dhe e shijshme, N dhe çmimi është gjithashtu i përshtatshëm për të pijshëm të përditshme.

20140307135129_4484

Robert Tinlot
Robert Tinlot, arbitri shefi i Vleresime Bordit të Institutit Kombëtar des emërtimet d'origine (INAO) dhe president nderi i OIV., Vlerësoi verë të thatë e kuqe e Changyu Pioneer bodrum, kur ai mori pjesë në 3 Yantai International Wine Ekspozita
"Ky është një klasit botëror kryevepër! Ajo ka struktura të thella dhe aroma të bollshme, dhe grand dhe elegante. cilësi e saj është aq i qetë sa kadife. Vetëm i nivelit të lartë verë të kuqe me vjet të historisë mund të ketë një shije të tillë. "

20140123144043_2500

Yves Bénard, ish-president i OIV, theksoi kur ai vizitoi Beijing Chateau Changyu Afip global në vitin 2009:
"Me anë të vizituar dhe provë në Afip, ne kemi parë potencialin e madh në verë rrushit kineze, e cila na bën të befasuar këndshëm dhe të tronditur Changyu Afip. ngritur një krahasimit të re për Chateau ndërkombëtar. "

20140123150433_9843

Claudia Inés Quini, i pranishëm Presidenti i OIV vlerësoi verë akull e nivelit të artë diamanti nga Chateau Changyu Golden Valley Ice Wine në Liaoning, kur ajo mori pjesë 7 Yantai Ndërkombëtar i Wine Ekspozita në vitin 2013:
"Changyu akull vera është veçanërisht me vlerë lavdëruar, dhe kjo është një vjelje e rrallë verë, me aromë të mrekullueshme dhe shije të shijshme ".

xty

Federico Castellucci, sekretar i përgjithshëm i OIV vlerësoi Cabernet Sauvignon i Ningxia Chateau Changyu Moser XV, kur ai mori pjesë në 7 Yantai Ndërkombëtar i Wine Ekspozita në vitin 2013:
"Në qoftë se 100 pikë është shenjë e plotë për të vlerësuar këtë verë, unë do t'i jepte 92 pikë, e cila është pothuajse e një rezultat i grand Slam. "

20140123150025_4062

Jancis Robinson MW, një nga shkrimtarët e Hartës Botërore e vera dhe mushti i rrushit, dhe mjeshtri britanik të verës shkroi në verën më të mirë në Kinë, në kolonën e tij në Financial Times të publikuar më 20 shtator 2013:
"Changyu dikur ishte pionier në Shandong-së industria e verës, dhe tani ajo është absolutisht parashikim në industrinë. "

20140123150237_0468

Count John U Salvi MW, president i British verës dhe Shoqata Spirits dhe master globale të verës shprehur kur ai vizitoi Changyu në vitin 2013:
"Nëse Cabernet Sauvignon i Pekinit Chateau Changyu Afip Global është i përshtatshëm për darkë, unë do të doja të ketë disa Cabernet Sauvignon të Ningxia Chateau Changyu Moser XV për drekë. "

20140123145905_1718

Debra meiburg, MS:
Vera e Chateau Changyu Moser XV Ningxia ka aroma e zhardhok këpurdhash italiane.

ZT

Mark PARDOE MW, drejtori i prokurimit britanik BBR tregtar vere mbretërore, anëtar i komitetit këshillimor Lancaster House bodrum prokurimit të qeverisë britanike, dhe mjeshtër i verës, theksoi kur ai pranoi intervistën e The Guardian në vitin 2013:
"Changyu tregon se si të integrohen teknologji profesionale brewing e prodhuesve të verës "nga" bota e vjetër "dhe" bota e re ", në mënyrë që të krijojë verë të klasit të parë".

20140123150548_2968

Fiona Beckett, kolumnist ushqim britanik, publikoi shënime provë verë në Matching Food & Wine për të vlerësuar 2009 verë akull e nivelit të artë diamanti nga Chateau Changyu Artë Ice Valley Wine në Liaoning në vitin 2013:
"Verë akull nuk është mjaft i shtrenjtë, por ajo është shumë e e shijshme, me erë të këndshme e limon, dhe shije të vogël portokalli. unë mendoj se është edhe më simpatik se ato të diamanti blu dhe diamant të zi që janë më të shtrenjta. "

20140303171309_2968

Andreas Larsson, kampion i Konkurrencës 12 Botërore sommelier të ASI-2008 Figura Award Winner i Suedisë Institutit të Verës vlerësoi 2002 Cabernet Sauvignon e Pekinit Chateau Changyu Afip global në vitin 2011:
"Në qoftë se krahasohet në konferencën e verbër provë, Changyu Afip ka fuqi absolute për të sfiduar Bordeaux Chateau. "

20140123144556_0781

Hendrik Thoma MS, mjeshtër i Sommelier në Gjermani dhe mori të programit Strategjisë Wine të NDR TV vlerësoi verë akull e nivelit të artë diamanti nga Chateau Changyu Golden Ice Valley Wine në Liaoning:
"Cilësia e tij është aq e shkëlqyer se ajo befasoi Ajo ka thellësinë. dhe aftësitë e gjermane teknologji pirja e verës akull. unë jam i sigurt se vera do të ketë treg edhe më tej të zgjeruar në vitet e ardhshme. "

20140123150146_7656

Hugh Johnson, një nga autorët e Hartës botën e verës, ekspert në fushën e vlerësimit të verës britanik, ka shprehur kur ai pranoi intervistën ekskluzive e Bill Saporato, një gazetar i Koha Amerikane në tetor 2013.
"vera e Ningxia Chateau Changyu Moser XV mund të konsiderohet lehtësisht si një verë të ngjashme me Bordo. Kjo është një fuqi në rritje e madhe e industrisë. "

20140123144401_0312

Steven Spurrier, iniciator i Paris Wine-provë dhe britanike kritiku vera e famshme vlerësuar Changyu Cabernet në 2011 Botërore Samitin Wine Outlook:
". Ajo shije të mrekullueshme me shije të butë"

20140123145649_6093

Robert Joseph, themelues i revistës britanike Wine Ndërkombëtar, ish-president i IWC, vlerësoi 2009 vera e thatë e kuqe e Shaanxi Chateau Changyu Reina në vitin 2013:
"Vera është i trashë, me tannins buta Ka shije e ferrë, qershi dhe vanilje.. ajo është me strukturë të balancuar dhe amëz të gjatë. "

20140123145150_3125

Robert Joseph, themelues i revistës britanike Wine Ndërkombëtar, ish-president i IWC, vlerësoi 2009 vera e thatë e kuqe e Shaanxi Chateau Changyu Reina në vitin 2013:
"Vera është i trashë, me tannins buta Ka shije e ferrë, qershi dhe vanilje.. ajo është me strukturë të balancuar dhe amëz të gjatë. "

20140123145440_7031

Thierry Desseauve, të përbashkët editor-in-shefi i Bettane & Desseauve Udhëzues për Verërat e Francës dhe bashkë-themelues i Bettane + Desseauve, një agjenci e pavarur verë-provë, agjenci verë-provë përmbledhur pas provë 10 lloje të verës Changyu gjatë vizitës së tij në Yantai në vitin 2013:
"vera e Changyu ka ndjenjë të fortë të" botës së vjetër ", i cili është elegant dhe të përpiktë verë ndryshme, rajone të ndryshme dhe nota të ndryshme ndajnë të njëjtën filozofi verë-marrjes.."

20140123142521_0625

Jonathan Ray, kritiku i famshëm britanik verë, shkrimtari i Gjithcka verës dhe se si për të blerë verë dhe libra të tjerë, dhe kolumnist verës të Daily Telegraph, vuri në dukje kur ai vizitoi Yantai në vitin 2012:
"Changyu Cabernet është tashmë një markë të pjekur, dhe ajo është përfaqësues i verës kineze. "

20140303174847_2968

Dr. Jamie Goode, 2012 Award vjetor Figure & bloger Best of IWSC, dhe themelues i www.wineanorak.com provë botuar verës vë në dukje për të vlerësuar Changyu Cabernet në vitin 2012:
"shijet e bukur aromë si verërave nga Loire Valley, me aromë zhdërvjellët, tërheqëse aromas e frutave qershi dhe me gjethe jeshile. Ajo shije të ëmbël, aromatik dhe shumë i qetë, duke shfaqur cilësi të mëndafshtë dhe trupin moderuar. "

20140320152653_6562

Dr Jose Vouillamoz, një themelues i www.wineanorak.com, me vitin 2012 Award Figura vjetor dhe më të mirë bloger i IWSC publikuar provë verë vë në dukje për të vlerësuar Changyu Cabernet në vitin 2012:
"Shijet bukuroshe aroma si verërave nga Loire Valley, me aromë zhdërvjellët, aromas tërheqëse e frutave qershi dhe me gjethe jeshile. Ajo shije të ëmbël aromatik dhe shumë i qetë, duke shfaqur cilësi të mëndafshtë dhe trupin të moderuar ".

20140317111126_3906

Huang Yali, president nderi i Les Amis d'Shoqërisë ESCOFFIER dhe këshilltar nderi i Shoqatës Hong Kong sommelier, vlerësoi Changyu Pioneer bodrum 1912 Pinzhongliquan:
"Vera e kuqe e thatë nga bodrum Changyu Pioneer mund të përdoret si një nga përfaqësuesit e nivelit të lartë të verës kineze . ngjyra e saj, aroma dhe shije, të gjitha tregojnë se ai ka cilësi të shkëlqyera, dhe do të shijojë më mirë pas 15 vjetësh. "

20140529101148_3906

"Ajo ka aromë me shije frute dhe shije të mirë lisi. Ajo ka aromë të fortë vanilje, shije të pasur dhe të butë, me qëndrueshmëri të mirë, dhe kjo mund të krahasohet favorshëm me të njëjtin vit konjak francez."

20140529101851_3593

"Niveli ekzistues i produkteve Coyam ka qenë shumë më tepër se shumë prodhues të Konjak. Për procesin e distilimit, ekipi Coyam hulumtuar të dhënat nga shumë aspekte të ndryshme, dhe të gjitha detajet e hulumtimit të produkteve ekzistuese Coyam me cilësi të lartë të jetë e mundur."

20141110092016_6305

Pas provë Changyu AFIP Dry Red Wine (Superior Verërat), Frank Kammer tha se Changyu AFIP Dry Red Wine në vitin 2009 (Premium Wine) ishte e stilin e "Napa" me aromas e Morello pjekur, bllokim ferrë dhe blackcurrant. Kadifeje tanin butë krijuar një ndjenjë harmonike me një potencial të mirë të zhvillimit të mëtejshëm. Changyu AFIP Dry Red Wine në 2010 (Premium Wine) tregoi stilin e "Bordeaux", me aroma elegante dhe të pjekur përzierjen me shije frute e kumbull errët dhe blackcurrant, duke lënë një shije të mrekullueshme.

Pas provë Changyu Moser IV thatë e kuqe Verë, Frank Kammer tha se Changyu Moser IV Dry Red Wine në vitin 2008 ishte komplekse dhe e shijshme me aromas e manave pyjore të tilla si kumbull e egër dhe boronicë, fruta të kuqe ruhet dhe mjekësi bimor të thatë. Ajo ishte gjallë dhe të balancuar si mur si qetë dhe të konkurrojnë në shije me strukturën superiore tanin dhe amëz të këndshme dhe të freskëta. Kjo verë ishte unik gjithsesi.

20170825165100_1988

Rose Murray Brown MW: Changyu Noble Dragon ka aromë të plotë aromë dhe të freskët zi fruta dhe na bëri të mendojmë për verë të kuqe e Bordo, por ajo është më shumë se kaq. Kur ajo është në gojë, ajo mund të ndjehen aromë të pjekur dhe të plotë-trashë fruta, në të cilën aromë kedri duket se vjen nga lisat pjekur të vogla, shijen e pjesën e mesme është e lë të thjeshtë e gjelbër, dhe amëz është e plotë të gjobës dhe të fortë shije tanin, duke e bërë të gjithë verës kanë ndjenjën e structure.When vizituar Chateau Changyu në Yantai për herë të fundit, ndjenja unike pirja e kësaj vere ishte përtej pritjeve dhe përshtypjen cilësi superexcellent mbetur thellë në të. Pa dyshim, N kjo është absolutisht e vlefshme provë.

20140529102650_6250

"Ajo është ngjyrë kafe me një të kuqe të vogël zjarri, e cila është një ngjyrë të bukur. Aroma e lisi është shumë e rehatshme. Ka Elecampane Limousin, rrit aromë, jam bajame bukuroshe, dhe e qartë aroma lule. Ajo shije shije të pastër dhe të hidhur, por shumë të rehatshme. Ajo ka historinë më të gjatë se XO zakonshëm Konjak në tregun kinez, dhe i takon nivelet shtesë (25-30 vjet). " --By Robert Leaute, i njohur francez Konjak provë provues dhe dhe aktualisht kryeson franceze LEC Cognac profesionale ANALIZAVE LABORATORIKE eksperiment.)

20140127152741_6718

Jeannie Cho Lee MW, i pari aziatike marrjen e kualifikimit vera dhe mushti zotin MW me librin e "aziatike shije" botuar provë shënime në vitin 2013 për të vlerësuar 2008 Cabernet Sauvignon e Chateau Changyu Moser XV:
"ndryshe nga shumë Sauvignon kineze Cabernet dhe Merlot përzierja verë e kuqe, kjo verë ka një aromë të bukur. Ajo është në të kuqe të thellë, me aromas të forta e qershi ferrë dhe. tanin ngurta është mbajtur nën force alkoolike prej vetëm 12.5%. Ajo shije si kadife. taninet e butë dhe shijen e lisit tregojnë se plakja teknologji është përdorur me mençuri dhe me kujdes. "


WhatsApp Online Chat!