• banner3
 • banner21
 • Christmas
 • banner11

Changyu

Kina ka një histori të gjatë të kulturës verës. Që në fillim të mbi 2.000 vjet më parë, vera u prezantua në Kinë nga Azia Qendrore.

 • WINE

  WINE

  E vendosur në Yantai Ekonomik dhe Zhvillimit Teknologjik Zone.Totally mbulon një sipërfaqe prej rreth 400 hectares.Founded në mars të 2011.In gusht të vitit 2016, qendra e prodhimit u vënë në prodhim officially.The Sipërfaqja e përgjithshme e ndërtimit mbulon rreth 270 mijë meters.Well katror i njohur si verë pavarur investimi më i madh në botë të prodhimit plant.The në tre vitet e ardhshme do të jetë 2 miliard CNY dhe do të ketë 250.000 ton kapacitet vjetor të prodhimit kur completed.Produced në vitin 1931, Noble Dragon është vera e parë e Kinës e thatë e kuqe, 500 milion shishe shitur në total.

 • BRANDY

  BRANDY

  Shënime të shpejtë Produkt: Changyu SPECIAL FINE BRANDY katër yje e para dhe materialet plotësuese: Uji / Rrushit distiluar aditivëve verë / Melasë alkool / sugar White pluhur / Ushqimi (ngjyra karamel / erëz ushqimor) Origjina: Yantai / Shandong Peninsula / Eastern China Standard Product No. : GB / T 11856 (Niveli i dytë) Alc: 40% Size Bottle: 700ml kushtet e ruajtjes: Shmangni rrezet e diellit direkte, duhet të ruhen në 5-25 ° C vend të thatë dhe të ventiluar

 • WINE jashtë

  WINE jashtë

  Në shtator 2015 kineze Group verë Changyu Pioneer Wine bë një aksionar i Marques del atrio me qëllim të pozicionuar atë në mesin e tri bodegas kryesore në tregun spanjoll deri në vitin 2020. Ky partneritet strategjik do të bëjë Marques del atrio markë e parë e verës spanjolle njohur në Kinë. Tregu kinez ka një potencial të madh për rritje në vitet e ardhshme dhe, në sajë të rrjetit të shpërndarjes Changyu-së me mbi 10,000 pika të shitjes në Asiancountry, ajo do të mësojnë në lidhje dhe të pranojnë cilësinë e verërave nga Projektimit Rioja Kualifikuar të origjinës, si dhe si nga pjesa tjetër e rajoneve spanjolle.

 • SHËNDETI Pijeve

  SHËNDETI Pijeve

  pijeve shëndetësor është një nga products.According tonë tradicionale në teorinë tradicionale të kujdesit shëndetësor të vendit tonë, ajo është brewed detajisht me cilësi të lartë verë melekuqe si bazë, plotësohet me materiale tradicionale bimore dhe shtazore të papërpunuara, dhe të mbledhur përvojën e Zhangyu Company . Produktet janë prodhuar nga Dega e Shëndetësisë vera e Changyu Co.the Speciale Quality Lingzi Medicated pijeve janë bërë detajisht nga steeping dhjetra ...

Verërat tona

Kantina e parë të industrializuara në Kinë

Kina ka një histori të gjatë të kulturës verës. Që në fillim të mbi 2.000 vjet më parë, vera u prezantua në Kinë nga Azia Qendrore. Si pionier, Changyu është punishte vere parë industrializuara në Kinë. Ajo u themelua në vitin 1892 nga e famshme patriotike jashtë kinez-Zhang Bishi.

WhatsApp Online Chat!