• banner3
 • banner21
 • Christmas
 • banner11

Changyu

Кина има долга историја на винската култура. Уште пред повеќе од 2.000 години, вино беше воведен во Кина од Централна Азија.

 • ВИНО

  ВИНО

  Се наоѓа во Yantai економски и технолошки развој Zone.Totally зафаќа површина од околу 400 hectares.Founded во март 2011.In август 2016 година, производство центар беше ставен во производство officially.The вкупна површина од изградба ги опфаќа речиси 270 илјади квадратни meters.Well познат како најголемиот светски независна вино инвестиции plant.The производството во наредните три години ќе бидат милијарди CNY 2 и тоа ќе има 250.000 тони годишен капацитет на производство кога completed.Produced во 1931 година, Нобл змејот е првиот суво црвено вино во Кина, 500 милиони шишиња продадени во вкупно.

 • ракија

  ракија

  Брзи белешки на производот: Changyu ПОСЕБНИ FINE ракија ЧЕТИРИ ЅВЕЗДИ Суровини и дополнителни материјали: вода / грозје дестилирана адитиви вино / меласа алкохол / бела гранулиран шеќер / Храна (карамел боја / Јадење зачин) Потекло: Yantai / Шандонг Полуостров / Источна Кина Стандард за производ бр : GB / Т 11.856 (второ ниво) ALC: 40% Шише Големина: 700ml услови на чување: да се избегнува директна сончева светлина, треба да се чува на температура од 5-25 ° C суво и проветрено место

 • странско ВИНО

  странско ВИНО

  Во септември 2015 година на кинескиот вино група Changyu Пионер Вино стана акционер на Marques del атрио со цел да ја ставите меѓу трите главни Bodegas во шпанскиот пазар од 2020 година Ова стратешко партнерство ќе се направи Marques del атрио првиот бренд на шпански вино познат во Кина. На кинескиот пазар има голем потенцијал за раст во наредните години, а благодарение на дистрибутивната мрежа Changyu со над 10.000 продажни места во Asiancountry, таа ќе се запознаат и да го признае квалитетот на вината од квалификуваните ознака за потекло Риоха, како и како од остатокот на шпански региони.

 • ЗДРАВЈЕ алкохол

  ЗДРАВЈЕ алкохол

  Здравствени алкохол е еден од нашите традиционални products.According на традиционалните теорија за здравствена заштита на нашата земја, тоа е детално приготвува на температура со висок квалитет на кинеска шеќерна трска вино како основа, дополнети од страна на традиционалните животински и растителни суровини, како и собирање на искуство од Zhangyu компанијата . На производи се произведени од страна на филијала на Changyu Co.The посебен квалитет Lingzi медикаментозни Алкохол Компјутери и вино се детално направени од страна на врелиот десетици ...

нашите вина

Првиот индустријализирани винарија во Кина

Кина има долга историја на винската култура. Уште пред повеќе од 2.000 години, вино беше воведен во Кина од Централна Азија. Како пионер, Changyu е првиот индустријализирани винарија во Кина. Таа е основана во 1892 година од страна на познати патриотски странство кинески-Џанг Bishi.

WhatsApp Онлајн Chat!